Moldovada məzarı tapılan 206 azərbaycanlının adları açıqlandı - SİYAHI
İkinci Dünya müharibəsində həlak olmuş, Moldovada məzarları tapılan 206 azərbaycanlının adı açıqlanıb.
APA-nın xəbərinə görə, itkin düşmüş hesab olunan 223-cü milli atıcı diviziyanın üzvü olan 206 azərbaycanlının təvəllüdü, rütbəsi, dəfn olunduğu məkanlar da məlumdur.
APA 206 azərbaycanlının adı, doğum-ölüm tarixləri, dəfn olunduqları haqda məlumatı təqdim edir:
Sıra nömrəsi | Rütbəsi | Adı, soyadı, atasının adı | Doğulduğu yer | Doğum və ölüm tarixi | Dəfn yeri | |||||||||||||||
1. | Çavuş | Matveyev Valentin Fyodoroviç | (Bakı) | 1919 – 1941 | Kişinyov | |||||||||||||||
2. | Baş texnik-leytenant | Mixels Valeriy Borisoviç | (Bakı) | 1923 – 1944 | Belçı. | |||||||||||||||
3. | Mühəndis-kapitan | Mustafabəyli Ədhəm Hacıbəy oğlu | (Bakı) | 1906 – 1944, | Tiraspol. | |||||||||||||||
4. | Sıravi | Rubanov İvan Pavloviç | (Bakı) | 1903 –1944, | Tiraspol. | |||||||||||||||
5. | Sıravi | Yusibov Aslan | (Bakı) | 1918 – 1944, | Bender. | |||||||||||||||
6. | Abbasov Əziz Qulam oğlu | (Masallı, Şaturoba) | 1922 – 1944, | Bender. | ||||||||||||||||
7. | Əliyev Ziyadxan | 1917 – 1944, | Bender. | |||||||||||||||||
8. | Kiçik leytenant | Petunin Pavel Qriqoryeviç | 1918 – 1944 | Bender. | ||||||||||||||||
9. | Sıravi | Əliyev Allahverdi Heydər oğlu | (Cəbrayıl, Aşağı Veysəlli) | 05.07.1944 | Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
10. | Sıravi | Əliyev Bəşir Ağababa oğlu | (Bakı) | 18.04.1944 | Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
11. | Kiçik çavuş | Əliyev Camal Nəsib oğlu | (Goranboy) | 1900 – 1944 | Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
12. | Çavuş | Əliyev Rəhman Qəhrəman oğlu | (Qəbələ, Vəndam) | 1911 – 1944 | Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
13. | Sıravi | Əliyev Səftər Heydər oğlu | (Naxçıvan) | 1901 – 1944 | Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
14. | Sıravi | Hüseynov Bəybala Əbdül oğlu | (Bakı) | 1924 – 1944 | Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
15. | Sıravi | Hüseynov Qurban İsgəndər oğlu | (Bakı) | 1924 – 1944 | Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
16. | Baş leytenant | Məmmədov Məmmədhüseyn | (Şəki, Baş Göynük) | 1901 – 1944 | Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
17. | Kiçik çavuş | Məcidov Forman | (Xaçmaz) | 1911 – 1944 | Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
18. | Yefreytor | Rzayev Muxtar | 1917-1944 | Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. | ||||||||||||||||
19. | Baş çavuş | Səmədov Musa Hacıəli oğlu | (Bakı) | 1916-1944 | Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
20. | Sıravi | Həsənov Muxtar Səlim oğlu | (Bakı) | 1896-1944 | Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
21. | Leytenant | Mirzəyev Əlinəzər Əli oğlu | (Ağdam, Xındırıstan) | 1919 – 1944 | Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
22. | Sıravi | Avilov Vladimir Qoergiyeviç | (Bakı) | 1909 – 1944 | Malaeşti kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
23. | Gizir | Axundov Vəliyulla Rəhim oğlu | (Ağstafa) | 1913 – 1944 | Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
24. | Gizir | Bondarenko Konstantin Mixayloviç | (Gəncə) | 1911 – 1944 | Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
25. | Baş leytenant | Dadaşov Bəhram Əli oğlu | (Bakı) | 1913 – 1944 | Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
26. | Çavuş | Kravçenko Mixail Fyodorviç | (Sabirabad) | 1911 – 1944 | Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
27. | Leytenant | Əfəndiyev Akif Ələddin oğlu | (Bakı) | 1912 – 1944 | Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
28. | Baş çavuş | Abbasov Əhməd İsmayıl oğlu | (Gəncə) | 1921 – 1944 | Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
29. | Çavuş | Əhmədov Əli Sahib Kazım oğlu | (Bakı, keçmiş Xrebtovıy küçəsi) | 1901 – 1944 | Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
30. | Sıravi | Babayev Hüseyn Sadıq oğlu | (Naxçıvan) | 1907 – 1944 | Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
31. | Sıravi | Hüseynov Məmmədulla Həsən oğlu | (Şabran) | 1907 – 1944 | Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
32. | Sıravi | Qurbanov Mikayıl Oruc oğlu | (Ağstafa, Köçəsgər) | 1921 – 1944 | Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
33. | Sıravi | Mustafayev Əsgər Əli oğlu | 1910 – 1944 | Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu. | ||||||||||||||||
34. | Sıravi | Qarayibov Əbdül | (Ağstafa, Qıraq Kəsəmən) | 1907 – 1944 | Tokmazeya kəndi, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
35. | Melexov Aleksandr İvanoviç | (Bakı) | 1924 – 1944 | Şipka kəndi, Qriqoriopol rayonu. | ||||||||||||||||
36. | Çavuş | Quliyev Rəşid | (Bakı) | 1925 – 1944 | “Üzüm” sovxozu, Qriqoriopol rayonu. | |||||||||||||||
37. | Sıravi | Səmədov Məhəddin | (Xaçmaz) | 1912 – 1944 | Moşana kəndi, Dondyşan rayonu. | |||||||||||||||
38. | Baş çavuş | Əliyev Dəmir | (Şəmkir) | 1915 – 1944 | Dubossar rayonu. | |||||||||||||||
39. | Sıravi | İsmayılov Rəsul Məmməd oğlu | (Göyçay) | 1944 | Dubossar rayonu. | |||||||||||||||
40. | Sıravi | Məmmədov Məmməd | (Ağdam) | 1907 – 1944 | Dubossar rayonu. | |||||||||||||||
41. | Sıravi | Muradov Murad Abbas oğlu | (Cəbrayıl) | 1904 – 1944 | Dubossar rayonu. | |||||||||||||||
42. | Baş çavuş | Abdulaev Yakov Rustoveneviç | 1921 – 1942 | Koşniça kəndi, Dubossar rayonu. | ||||||||||||||||
43. | Sıravi | Həsənov Qulu | (İmişli) | 1904 – 1944 | Koşniça kəndi, Dubossar rayonu. | |||||||||||||||
44. | Əsgər Visa | (Şəmkir) | 1899 – 1944 | Markauç kəndi, Dubossar rayonu. | ||||||||||||||||
45. | Şukurov Soyfedun Akalieviç | (Quba, Nügədi kəndi) | 1920 – 1944 | Ustye kəndi, Dubossar rayonu. | ||||||||||||||||
46. | Baş çavuş | Tançirev Aleksandr İvanoviç | (Bakı) | 1910 – 1944 | Kalaraş şəhəri. | |||||||||||||||
47. | Sıravi | Salayev İl-fat | (Ələt) | 1925 – 1944 | Reden kəndi, Qalaraş rayonu. | |||||||||||||||
48. | Sıravi | Avdeev Petroviç | (Bakı, Zabrat) | 1914 – 1944 | Plop-Ştyubey kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
49. | Sıravi | Qavriş Stepan Nikolayeviç | (Bakı) | 1912 – 1944 | Plop-Ştyubey kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
50. | Sıravi | Hacıyev Hidayət Qədir oğlu | (Ucar, Məlikballı) | 1913 – 1944 | Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
51. | Baş çavuş | Qaryağdı Adil Bilal oğlu | (Cəbrayıl) | 1908 – 1944 | Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
52. | Baş çavuş | Məmmədov Cümə Muxtar oğlu | (Kürdəmir, Cəlayir) | 1922-21.08.1944 | Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
53. | Məmmədov Dostəli Canməmməd oğlu | (Bakı) | 1911 – 1944 | Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu. | ||||||||||||||||
54. | Baş çavuş | Şixəliyev Həsrət | (Ucar, Quləbənd) | 1944 | Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
55. | Sıravi | Abdullayev Umud İmiroviç | (Samux) | 1923-08.08.1944 | Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
56. | Yefreytor | Qurbanov Qurban Nurəli oğlu | (Cəbrayıl) | 1920-1944 | Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
57. | Sıravi | Məmmədov Nazim Əkbər oğlu | 1914-1944 | Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. | ||||||||||||||||
58. | Sıravi | Puxov Pavel Vasilyeviç | 1906-1944 | Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. | ||||||||||||||||
59. | Sıravi | Rotkin İvan M. | (Bakı) | 1910-1944 | Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
60. | Baş çavuş | Süleymanov Məmməd Ömər oğlu | 1918-1944 | Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. | ||||||||||||||||
61. | Sıravi | Şükürov Şükür Murad oğlu | (Şamaxı) | 1910-1944 | Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
62. | Sıravi | Valkov Stepan Sergeyeviç | 1902-1944 | Leontyev kəndi, Kauşan rayonu. | ||||||||||||||||
63. | Sıravi | Cabbarov Məmməd Əlibaba oğlu | (Sabirabad) | Leontyev kəndi, Kauşan rayonu. | ||||||||||||||||
64. | Sıravi | Əbdürrəhmanov Əbdül Kərim oğlu | (Ağdam) | 1915-1944 | Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
65. | Çavuş | Həsənov Cəfər Dəmir oğlu | (Goranboy, Tap Qaraqoyunlu) | 1916-1944 | Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
66. | Sıravi | Məhərrəm Məmməd oğlu | (Goranboy) | 1925-1944 | Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
67. | Sıravi | Quliyev Turbende | (Ağcabədi) | 1898-1944 | Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
68. | Sıravi | Quliyev Turbinda | (Yevlax) | 1898-1944 | Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
69. | Çavuş | Orlov İvan Nikiforoviç | (Bakı) | 1907—1944 | Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
70. | Çavuş | Rzayev Oruc | (Corat) | 1921-1944 | Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
71. | Baş çavuş | Paşayev Paşa Kərim oğlu | (Cəbrayıl) | 1909-1944 | Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
72. | Sıravi | Abbasov Vəli Abbas oğlu | (Mərdəkan) | 1914-1944 | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
73. | Çavuş | Bayramov Mikayıl Mustafa oğlu | (Şəmkir) | 1913-21.08.1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
74. | Sıravi | Burov İvan Yemelyanoviç | (Bakı) | 1907-1944 | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
75. | Çavuş | Həsənov Sədiyar Əsgər oğlu | (Kürdəmir) | 1919-1944 | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
76. | Sıravi | Qorelikov Mixail Nikolayeviç | 1925-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | ||||||||||||||||
77. | Sıravi | Qurbanov İsamalı Dunyamalı oğlu | (Zəngilan), | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | ||||||||||||||||
78. | Sıravi | Cavadov Əmir Əli Qurban oğlu | (Qonaqkənd) | 1908-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
79. | Sıravi | Zərbəliyev Hacıbaba | (Masallı, Boradigah) | 1925-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
80. | Çavuş | Zaxarov Vladimir İvanoviç | (Bakı) | 1915-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
81. | Sıravi | Kərimov Mövlud | (Dərbənd) | 1922-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
82. | Sıravi | Kərimov Şahbaba İbad oğlu | (Qusar, Köhnə Xudat) | 1914-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
83. | Çavuş | Kolosov Nikita Nikolayeviç | (Bakı) | 1904-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
84. | Sıravi | Kotlyarskiy Lazar Moiseyeviç | (Bakı, keçmiş Montin qəs) | 1912-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
85. | Sıravi | Kulişov İmira Jatoviç | 1924-1944, | Hacimus kəndi,Kauşan rayonu. | ||||||||||||||||
86. | Sıravi | Qurbanov Nurulla | (Şamaxı) | 1924-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
87. | Sıravi | Məmmədov Ağahüseyn | (Mərdəkan) | 1915-18.08.1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
88. | Sıravi | Mustafayev – Oruc oğlu | (Şəmkir, Abbaslı k.) | 1925-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
89. | Sıravi | Nemətov İbrahim | (Bakı, Güzdək kən.) | 1904-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
90. | Çavuş | Pytiqorskaya İzabella Mixaylovna | (Bakı, keçmiş Zevin küç. 2), | 1925-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
91. | Sıravi | Ruxman Aleksey Efimoviç | (Bakı) | 1925-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
92. | Gizir | Səfərov Rafiq Sadıq oğlu | (Bakı) | 1915-23.08.1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
93. | Sıravi | Süleymanov Məmmədhüseyn Kazım oğlu | (Xaçmaz) | 1924-1944, | Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. | |||||||||||||||
94. | Sıravi | Əhmədov Ömər Hüseyn oğlu | (Ağdaş) | 1922-1944, | Kriulyan rayonu. | |||||||||||||||
95. | Sıravi | Qasımov Umud | (Kürdəmir) | 1923-1944, | Jevren kəndi, Kriulyan rayonu. | |||||||||||||||
96. | Sıravi | Klimayev Fidot İvanoviç, | 1944, | Jevren kəndi, Kriulyan rayonu. | ||||||||||||||||
97. | Sıravi | Rəşidov Malik | (Şəki) | 1925-1944, | Jevren kəndi, Kriulyan rayonu. | |||||||||||||||
98. | Baş çavuş | Həsənov Eyyub Musa oğlu | (Şuşa) | 1921 – 1944, | Jevren kəndi, Kriulyan rayonu. | |||||||||||||||
99. | Sıravi | Zərifov Hafiz | (Bakı) | 1918-1944, | Leov rayonu. | |||||||||||||||
100. | Baş çavuş | Pokrovskaya Mariya Filipovna | (Bakı) | 1920-1944, | Leov rayonu. | |||||||||||||||
101. | Sıravi | Şukurov Qaydaş Maliçeviç | (Buzovna) | 1923-1944, | Leov rayonu, Tomay kəndi. | |||||||||||||||
102. | Antaqlanov Denema Muradoviç | 1913-1944, | Novo-Anenskiy rayon. | |||||||||||||||||
103. | Sıravi | Hacıyev Fərrux | (Gəncə), | 1905-1944, | Varniça kəndi. | |||||||||||||||
104. | Çavuş | Quliyev Əsgər Qurban oğlu | (Bakı, keçmiş Razin qəs.) | 1922-1944, | Varniça kəndi. | |||||||||||||||
105. | Sıravi | Protopopov Vladimir Fedoroviç | (Bakı) | 1918-1944, | Varniça kəndi. | |||||||||||||||
106. | Sıravi | Şahbabayev Alaverdi | (Qusar Laza kən.) | 1920-1944, | Varniça kəndi. | |||||||||||||||
107. | Sıravi | Lavrentyev Semen Evdokimoviç | (Xızı), | 1905-1944, | Kalfa kəndi. | |||||||||||||||
108. | Baş çavuş | Osmanov Məmməd Əhməd oğlu | (Gəncə) | 1923-1944, | Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
109. | Sıravi | Qasımov Əşrəf Süleyman oğlu | (Şuşa) | 1894-1944, | Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
110. | Sıravi | Ağadadaş Dadaş | (Şabran) | 1919-1944, | Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
111. | Sıravi | Əliyev Kamil | (Quba, Qəçrəş kə.) | 1944, | Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
112. | Çavuş | Qolopuzov Vasiliy Dmitriyeviç | (Ağdaş) | 1913-10.05.1944, | Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
113. | Sıravi | Kamzonov Mamot Marsouloviç | (Şəki) | 1925-10.05.1944, | Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
114. | Sıravi | Kolesnikov Fedor Fedoroviç | 1944, | Novo-Anen rayonu. | ||||||||||||||||
115. | Sıravi | Quliyev Əli Salman oğlu | 1908-1944, | Novo-Anen rayonu. | ||||||||||||||||
116. | Sıravi | Məmmədov Məmməd | (Bakı) | 1918-1944, | Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
117. | Çavuş | Sadıqov Maqsud Rəhim oğlu | (Bakı) | 1925-1944, | Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
118. | Troşin Konstantin İvanoviç | (Bakı, Balaxanı) | 1915-1944, | Novo-Anen rayonu. | ||||||||||||||||
119. | Kiçik çavuş | Əyyubov Əhməd Əhməd oğlu | (Şamaxı) | 1920-1944, | Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
120. | Əliyev Şeylyar | 1920-1944, | Speya kəndi. | |||||||||||||||||
121. | Sıravi | Əliyev Hüseynqulu Həsən oğlu | (Ağcabədi) | 1914-1944. | Speya kəndi. | |||||||||||||||
122. | Çavuş | Bilalov Bilal Şeremetoviç | (Zaqatala, 2-ci Tala), | 1925-1944, | Speya kəndi. | |||||||||||||||
123. | Kapitan | Qaydadin Nikolay Aleksandroviç | (Bakı) | 1904-1944, | Speya kəndi. | |||||||||||||||
124. | Leytenant | Hüseynov Rüstəm Ağa oğlu | (Bakı) | 1903-1944, | Speya kəndi. | |||||||||||||||
125. | Çavuş | Cəfərov Bəhram İsrafil oğlu | (Ağcabədi) | 1912-1944, | Speya kəndi. | |||||||||||||||
126. | Çavuş | Zavarov Tyuldin Qaliloviç | (Bakı) | 1915-1944, | Speya kəndi. | |||||||||||||||
127. | Sıravi | İbrahimov Məmmədağa | (Gəncə) | 1914-1944, | Speya kəndi. | |||||||||||||||
128. | Sıravi | İsmayılov İsmayıl | (Oğuz) | 1920-1944, | Speya kəndi. | |||||||||||||||
129. | Sıravi | İsrafilov Bayram | (Bərdə) | 1904-1944, | Speya kəndi. | |||||||||||||||
130. | Sıravi | Kadjaev Paraxkan Ajan | (Qusar) | 1921-1944, | Speya kəndi. | |||||||||||||||
131. | Çavuş | Məmmədov İzzət | (Ağdam) | 1905-1944, | Speya kəndi. | |||||||||||||||
132. | Sıravi | Şturbabin Vasiliy Sidoroviç | (Bakı) | 1907-1944, | Speya kəndi. | |||||||||||||||
133. | Tibb xidməti leytenantı | Zeynalov Yaqub Seyfulla oğlu | (Buzovna) | 1908-1944, | Novo-Anen rayonu, Teliça kəndi. | |||||||||||||||
134. | Gizir | Yusifov Alma Yusup oğlu | (Ağdaş), | 1911-1944, | Şerpen kəndi,Novo-Anen rayonu, Teliça kəndi. | |||||||||||||||
135. | Çavuş | Abbasov Əliabbas | (Cəlilabad) | 1919-1944, | Şerpen kəndi,Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
136. | Abuşov Yusup | (Bakı) | 1899-1944, | Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. | ||||||||||||||||
137. | Çavuş | Əsgərov Abat Maksimoviç | (Goranboy) | 1922-1944, | Şerpen kəndi,Novo-Anen rayonu | |||||||||||||||
138. | Sıravi | Bakaliyev Balaxaş | (Şamaxı) | 1906-1944, | Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu | |||||||||||||||
139. | Kiçik çavuş | İbrahimov Ağa | (Qəbələ) | 1922-1944, | Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
140. | Sıravi | İbadov Məmməd Əli oğlu | (Kürdəmir) | 1924-1944, | Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
141. | Sıravi | İsrafilov İbiş Əli oğlu | 1918-1944 | Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. | ||||||||||||||||
142. | Kolodin İvan Timofoyeviç | (Gədəbəy) | 1925-1944 | Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. | ||||||||||||||||
143. | Yefreytor | Məhərrəmov Məmmədvəli Cəbrayıl oğlu | (Qazıməmməd) | 1923-1944 | Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
144. | Sıravi | Mərdanov Mərdan Hümbət oğlu | (Bakı) | 1909-1944 | Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
145. | Çavuş | Mürvətov Zərbəli Baba oğlu | (Bakı) | 1921-1944 | Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
146. | Rüstəmov Muxtar Abbas oğlu | (Naxçıvan) | 1901-1944 | Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. | ||||||||||||||||
147. | Tuybaev Cembay | (Bakı) | 1909-1944 | Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. | ||||||||||||||||
148. | Sıravi | Uğurliyev Hüseyn | (Zərdab) | 1925-1944 | Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. | |||||||||||||||
149. | Yefreytor | Əliyev Baxor Əmiroviç | (Bakı) | Orqeyev şəhəri. | ||||||||||||||||
150. | Sıravi | Komedov Momed Sokiroviç | 1912-1944 | Orqeyev şəhəri. | ||||||||||||||||
151. | Sıravi | Əbdürrəhmanov Muxtar Xəlil oğlu | (Ucar) | 1920-1941 | Orqeyev rayonu. | |||||||||||||||
152. | Borisov Timofey Pavloviç | (Xızı) | 1922-1944 | Orqeyev rayonu. | ||||||||||||||||
153. | Sıravi | Heydərov Əjdər | (Qonaqkənd) | 1912-1944 | Orqeyev rayonu. | |||||||||||||||
154. | Sıravi | Mirzəbəyov Boris Petroviç | (Bakı, Əhmədli) | 1944 | Orqeyev rayonu. | |||||||||||||||
155. | Baş leytenant | Boşaev Prokofiy Matveyeviç | (Lənkəran) | 1914-1944 | Slobodzeya şəhəri. | |||||||||||||||
156. | Leytenant | Əbdürrəhmanov Nəzər Əliqulu oğlu | (Bakı) | 1912-1944 | Slobodzeya şəhəri. | |||||||||||||||
157. | Çavuş | Əliyev İsmayıl Həbib oğlu | (Ağcabədi) | 1923-1944 | Slobodzeya şəhəri. | |||||||||||||||
158. | Sıravi | İfafilov Nikolay Xaritonoviç | (Zaqatala) | 1920-1944 | Slobodzeya şəhəri. | |||||||||||||||
159. | Sıravi | Namazov Yunis | (Goranboy) | – 1944 | Slobodzeya şəhəri. | |||||||||||||||
160. | Sıravi | Qasımov Əbdül | (Bakı) | 1923-1944 | Slobodzeya rayonu. | |||||||||||||||
161. | Çavuş | Rzayev Səftər | (Şüvəlan) | 1900-1944 | Slobodzeya rayonu. | |||||||||||||||
162. | Nedeyaxov Yassı | (Şabran) | 1907-1944 | Slobodzeya rayonu. | ||||||||||||||||
163. | Rzayev Ələkbər | (Xəzər ray, Qala qəs) | 1917-1944 | Slobodzeya rayonu. | ||||||||||||||||
164. | Çavuş | Şilin Nikolay İliç | (Bakı) | 1921-1944 | Slobodzeya rayonu. | |||||||||||||||
165. | Sıravi | Alaxverdov Vaqaşa Xazraeviç | (Dərbənd) | 1944 | Slobodzeya rayonu. | |||||||||||||||
166. | Kiçik leytenant | İbrahimov Ramazan Əbdülmöhsün oğlu | 1916-1944 | Slobodzeya rayonu. | ||||||||||||||||
167. | Çavuş | Kaçanov Vladimir Efimoviç | (Bakı) | 1922-1944 | Slobodzeya rayonu. | |||||||||||||||
168. | Hərbi feldşer | Mirzəyev Həsən Hüseyn oğlu | (Naxçıvan) | 1917-1944 | Slobodzeya rayonu. | |||||||||||||||
169. | Baş çavuş | Mixedov Aleksandr Antonoviç | (Salyan) | 1907-1944 | Slobodzeya rayonu. | |||||||||||||||
170. | Baş çavuş | Mustafayev Sabir Məhəmməd oğlu | (Bakı) | 1922-1944 | Slobodzeya rayonu | |||||||||||||||
171. | Talıbov Sayad | (Masallı) | 1897-1944 | Slobodzeya rayonu. | ||||||||||||||||
172. | Behbudov Faxdat Abbasqulu oğlu | (Naxçıvan, Şahbuz) | 1908-1944 | Voynovo kəndi. | ||||||||||||||||
173. | Baş çavuş | Bornyaşev Mixail Andreyeviç | (Xaçmaz) | 1923-1944 | Voynovo kəndi. | |||||||||||||||
174. | Sıravi | Qədirov Ağalar | (Daşkəsən) | 1925-1944 | Voynovo kəndi. | |||||||||||||||
175. | Sıravi | Rüstəmov Əli Məhərrəm oğlu | (Cəbrayıl) | 1915-1944 | Voynovo kəndi. | |||||||||||||||
176. | Sıravi | Salmanov Musanıx | (Qonaqkənd) | 1925-1944 | Voynovo kəndi. | |||||||||||||||
177. | Sıravi | Farajev Slav | (Qazıməmməd) | 1925-1944 | Teleneşt rayonu. | |||||||||||||||
178. | Leytenant | Həsənov Qəni Həsən oğlu | (Bakı, Ramana) | 1908-1941 | Ungen rayonu. | |||||||||||||||
179. | Sıravi | Askirov Adij Afimoviç | (Bakı) | 1906-1944 | Ungen rayonu. | |||||||||||||||
180. | Balaşov Nikolay İvanoviç | (Bakı) | 1910-1944 | Ungen rayonu. | ||||||||||||||||
181. | Sıravi | Qardaşov Ayaz Gülverdi oğlu | (Cəlilabad) | 1944 | Ungen rayonu. | |||||||||||||||
182. | Leytenant | Tereşin Stepan Yeqoroviç | (Bakı) | 1917-1941 | Ungen rayonu. | |||||||||||||||
183. | Sıravi | Hüseynov Ağahacı | (Cəlilabad) | 1908-1944 | Floreşt rayonu. | |||||||||||||||
184. | Sıravi | Sadıqov Ağa Mahmud oğlu | (Bakı) | 1910-1944 | Xınçeştı rayonu. | |||||||||||||||
185. | Sıravi | Yusupov Maxiyazin Musaeviç | (Bakı) | 1898-1944 | Xınçeştı rayonu. | |||||||||||||||
186. | Kiçik çavuş | Vinokurov Semen Timofeyeviç | (Bakı) | 1907-1944 | Xınçeştı rayonu. | |||||||||||||||
187. | Yefreytor | Poluboyarinov Qeorgiy Konstantinoviç | (Bakı) | 1907-1944 | Xınçeştı rayonu. | |||||||||||||||
188. | Kiçik çavuş | Musayev Əhməd Paşa oğlu | (Tovuz) | 1921-1944 | Xınçeştı şəhəri. | |||||||||||||||
189. | Sıravi | Mahmudov İsmayıl | (Bakı) | 1924-1944 | Xınçeştı şəhəri. | |||||||||||||||
190. | Sıravi | Şirinov Həşim | (Ağcabədi) | 1921-1944 | Fetiça kəndi. | |||||||||||||||
191. | Sıravi | Abdullayev İbrahim Adil oğlu | 1922-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | ||||||||||||||||
192. | Sıravi | Tağıyev Asəf İsa oğlu | (Tovuz) | 1918-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | |||||||||||||||
193. | Sıravi | Klimenko Qriqoriy Qriqoryeviç | (Quba) | 1909-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | |||||||||||||||
194. | Sıravi | Skrıl Nikolay Matveyeviç | (Şirvan) | 1896-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | |||||||||||||||
195. | Fətəli Mayıl oğlu | (Bakı, Balaxanı) | 1906-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | ||||||||||||||||
196. | Kiçik çavuş | Ələsgərov Zərif Senatoviç | (Bakı) | 1904-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | |||||||||||||||
197. | Sıravi | Kodqonov Aleksandr Nikolayeviç | (Bakı) | 1944 | Ştefan-Vod rayonu. | |||||||||||||||
198. | Kulikov Fedor Nikolayeviç | (Bakı) | 1900-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | ||||||||||||||||
199. | Sıravi | Məmmədov Məmməd Rafil | (Bərdə) | 1921-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | |||||||||||||||
200. | Sıravi | Muradov Zülfiqar | (Neftçala) | 1912-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | |||||||||||||||
201. | Sıravi | Radionov Aleksandr Nikolayeviç | (Bakı) | 1900-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | |||||||||||||||
202. | Kapitan | Səfərov Əli İsmayıl oğlu | (Biləsuvar) | 1907-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | |||||||||||||||
203. | Feyzullayev Mirzalı | (Şəki) | 1903-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | ||||||||||||||||
204. | Sıravi | Mirzəyev Əkbər Əhliman oğlu | (Bakı) | 1924-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | |||||||||||||||
205. | Botyakin İvan Stepanoviç | (Bakı) | 1911-1944 | Ştefan-Vod rayonu. | ||||||||||||||||
206. | Sıravi | Hüseynov Hacı | (Dərbənd) | 1922-1944 | Yaloven rayonu | |||||||||||||||
Şərhlər
Hər hansısa bir şərh yazılmayıb.