DÇ-2018-in bütün oyunlarının təqvimi

Dərc olunub: 18/06/2018 - 12:57

365b22d88bebc40Dünya çempionatına artıq start verilib. Apasport.az saytının məlumatına görə, 32 komanda 8 qrupda mübarizə aparır. İyunun 28-dək qrup mərhələsinin matçları keçiriləcək mundialda pley-off oyunlarına iyunun 30-dan start veriləcək. Yarışın final matçı isə iyulun 15-də baş tutacaq.

DÜNYA ÇEMPİONATI

A qrupu

I tur

14 iyun

Rusiya – Səudiyyə Ərəbistanı – 5:0

Qollar: Yuri Qazinski, 12; Denis Çerışev, 43, 90+1, Artyom Dzyuba, 71; Aleksandr Qolovin, 90+4

15 iyun

Misir – Uruqvay – 1:0

Qol: Xose Himenes, 90

 

II tur

19 iyun

22:00. Rusiya – Misir

 

20 iyun

19:00. Uruqvay – Səudiyyə Ərəbistanı

 

III tur

25 iyun

18:00. Uruqvay – Rusiya

18:00. Səudiyyə Ərəbistanı – Misir

 

B qrupu

 

I tur

15 iyun

Mərakeş – İran – 0:1

Qol: Aziz Buhadduz, 90+4 (avtoqol)

Portuqaliya – İspaniya – 3:3

Qollar: Kriştianu Ronaldo, 4 (pen.), 45, 88 – Dieqo Kosta, 25, 55, Naço Menreal, 58

 

II tur

20 iyun

16:00. Portuqaliya – Mərakeş

22:00. İran – İspaniya

 

III tur

25 iyun

22:00. İran – Portuqaliya

22:00. İspaniya – Mərakeş

 

C qrupu

 

I tur

16 iyun

Fransa – Avstraliya – 2:1

Qollar: Antuan Qrizmann, 58 (pen); Aziz Behiç, 81 (avtoqol) – Mayl Yedinak, 62 (pen)

Peru – Danimarka – 0:1

Qol: Yusuf Poulsen, 59

 

II tur

21 iyun

16:00. Danimarka – Avstraliya

19:00. Fransa – Peru

 

III tur

26 iyun

18:00. Danimarka – Fransa

18:00. Avstraliya – Peru

 

D qrupu

 

I tur

16 iyun

Argentina – İslandiya – 1:1

Qollar: Serxio Aquero, 19 – Alfred Finnboqason, 23

Xorvatiya – Nigeriya – 2:0

Qollar: Oqenekaro Etebo, 23 (avtoqol), Luka Modriç, 71 (pen.)

 

II tur

21 iyun

22:00. Argentina – Xorvatiya

 

22 iyun

19:00. Nigeriya – İslandiya

 

III tur

26 iyun

22:00. Nigeriya – Argentina

22:00. İslandiya – Xorvatiya

 

E qrupu

 

I tur

17 iyun

Kosta-Rika – Serbiya – 0:1

Qol: Aleksandr Kolarov, 56

Braziliya – İsveçrə – 1:1

Qollar: Koutinyo, 20 – Zuber, 50

 

II tur

22 iyun

16:00. Brazilya – Kosta-Rika

22:00. İsveçrə – Serbiya

 

III tur

27 iyun

22:00. Braziliya – Serbiya

22:00. İsveçrə – Kosta-Rika

 

F qrupu

 

I tur

17 iyun

Almaniya – Meksika – 0:1

Qol: Irvinq Losan, 35

 

18 iyun

16:00. İsveç – Cənubi Koreya

 

II tur

23 iyun

19:00. Cənubi Koreya – Meksika

22:00. Almaniya – İsveç

 

III tur

27 iyun

18:00. Meksika – İsveç

18:00. Cənubi Koreya – Almaniya

 

G qrupu

 

I tur

18 iyun

19:00. Belçika – Panama

22:00. Tunis – İngiltərə

 

II tur

23 iyun

16:00. Belçika – Tunis. Moskva

 

24 iyun

16:00. İngiltərə – Panama

 

III tur

28 iyun

22:00. İngiltərə – Belçika

22:00. Panama – Tunis

 

H qrupu

 

I tur

19 iyun

16:00. Kolumbiya – Yaponiya

19:00. Polşa – Seneqal

 

II tur

24 iyun

19:00. Yaponiya – Seneqal

22:00. Polşa – Kolumbiya

 

III tur

28 iyun

18:00. Seneqal – Kolumbiya

18:00. Yaponiya – Polşa

 

1/8 final

30 iyun

1. 18:00. C1 – D2

2. 22:00. A1 – B2

 

1 iyul

3. 18:00. B1 – A2

4. 22:00. D1 – C2

 

2 iyul

5. 18:00. E1 – F2

6. 22:00. G1 – H2

 

3 iyul

7. 18:00. F1 – E2

8. 22:00. H1 – G2

 

1/4 final

6 iyul

1. 18:00. 1-ci cütün qalibi ilə 2-ci cütün qalibi

2. 22:00. 5-ci cütün qalibi ilə 6-cı cütün qalibi

 

7 iyul

3. 18:00. 7-ci cütün qalibi ilə 8-ci cütün qalibi

4. 22:00. 3-cü cütün qalibi ilə 4-cü cütün qalibi

 

Yarımfinal

10 iyul

1. 22:00. 1-ci cütün qalibi ilə 2-ci cütün qalibi

 

11 iyul

2. 3-cü cütün qalibi ilə 4-cü cütün qalibi

 

3-cü yer uğrunda oyun

14 iyul

18:00. 1-ci cütün məğlubu ilə ikinci cütün məğlubu

 

Final

15 iyul

19:00. 1-ci cütün qalibi ilə 2-ci cütün qalibi


loading...




Fikrinizi bildirin