YAP NAMİZƏDLƏR SİYAHISINI AÇIQLADI - Tam siyahı (Yenilənir)
YAP-ın deputatlığa namizədlər siyahısı açıqlanıb.
"Report"a istinadla tam siyahını təqdim edirik:
1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi
Talıbov Vasif Yusif oğlu
2 saylı Şərur seçki dairəsi
Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi
İbrahimov Eldar Rza oğlu
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi
Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu
6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi
Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı
7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi
Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi
Əliyarlı Kübra Məhəmməd qızı
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi
Qafarov Kamaləddin Nəsrəddin oğlu
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi
Əliyev Anar Məmməd oğlu
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi
Hüseynov Aydın Nəsir oğlu
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi
Xasiyeva Səbinə Səməd qızı
13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsi
Əliyev Rauf Asif oğlu
14 saylı Xəzər seçki dairəsi
Əhmədova Şəfəq Firudin qızı
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi
Nağıyev Rauf Nəriman oğlu
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi
Səfərov İlham İlyas oğlu
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi
Allahverdiyev Elnur Marat oğlu
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi
Rzayev Xudaqulu Əhəd oğlu
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi
Məmmədov Hikmət Baba oğlu
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi
Allahyarlı Nihad Vüqar oğlu
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi
İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi
Hüseynov Sərraf Balaxan oğlu
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi
Rəhimov Elnur Fidail oğlu
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi
Mustafayev Elnur Elşad oğlu
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi
Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi
Hacıyeva Afaq Şirzad qızı
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi
Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi
Cabbarova Xatirə Qılman qızı
29 saylı Səbail seçki dairəsi
Hüseynova Aytən Arif qızı
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi
Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi
Ağcayev Nizaməddin Fərhad oğlu
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi
Həsənova Afət Əbil qızı
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi
Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi
Zabelin Mixail Yuryeviç
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi
Əliyev Turan Adil oğlu
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi
Rzayev Kənan Əfqan oğlu
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi
Kərimzadə Pərvin Orxan qızı
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi
Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi
Quliyev Musa İsa oğlu
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi
Hüseynova Hicran Kamran qızı
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi
Mirkişili Tahir Famil oğlu
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi
Hacıyev Emin Məcid oğlu
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi
Məmmədov Müşviq Fazil oğlu
45 saylı Abşeron seçki dairəsi
Əsədov Oqtay Sabir oğlu
46 saylı Şirvan seçki dairəsi
Quliyev Azər Əli oğlu
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi
Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu
48 saylı Yevlax seçki dairəsi
Məmmədov İlham Kazım oğlu
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi
Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu
50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi
Mikayılov Elman Elxan oğlu
51 saylı Qusar seçki dairəsi
Badamov Azər Camal oğlu
52 saylı Quba seçki dairəsi
Şeydayeva Aysel Balasultan qızı
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi
Bayramlı Habil Laçın oğlu
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi
Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi
Səlimov Eldəniz Adil oğlu
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi
Mərdanov Kənan Zeynal oğlu
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi
Qəribov Nizami İsməli oğlu
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi
Ələskərov Saleh Adil oğlu
59 saylı Salyan seçki dairəsi
Hacıyev Rəşad Əzizağa oğlu
60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi
Axundov Etibar Əkrəm oğlu
61 saylı Neftçala seçki dairəsi
Sadıqova Gültəkin Zakir qızı
62 saylı Saatlı seçki dairəsi
Ələkbərli Əziz Yusif oğlu
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi
Cəfərov Kamal Xaqani oğlu
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi
Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi
Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi
Şahbazova Səyalə Əhmədağa qızı
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi
Həsənov Malik Əvəz oğlu
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi
Nəsirov Elman Xudam oğlu
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi
Sadıqov Etibar Sadıq oğlu
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi
Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi
İsgəndərov Anar Camal oğlu
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi
Əliyev Sərvər Məlikməmməd oğlu
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi
Bağırov Güloğlan Baloğlan oğlu
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi
Rəcəbli Hadı Musa oğlu
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi
Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi
Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu
77 saylı Astara seçki dairəsi
Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu
78 saylı Lerik seçki dairəsi
Məmmədov İqbal Nəriman oğlu
79 saylı İmişli seçki dairəsi
Əzimov Nazim Abdulrəhim oğlu
80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi
Muradov Rüfət Ehtiram oğlu
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi
İsmayılov Şahin Əmir oğlu
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi
Rzayev Tahir Musa oğlu
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi
Rəhimov Rəşad Akif oğlu
84 saylı Füzuli seçki dairəsi
Məmmədova Svetlana Gəray qızı
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi
Lazımov Arif Hacımurad oğlu
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi
Muradov Zaur Fazil oğlu
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi
Hüseynov Əli Abbas oğlu
88 saylı Göyçay seçki dairəsi
Hacıyeva Ləman Amil qızı
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi
Şükürov Rəşad Əlibala oğlu
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi
Osmanov Cavid Həmid oğlu
91 saylı Ucar seçki dairəsi
Həsən Ramil Sahib oğlu
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi
Əhmədov Urfan Nizaməddin oğlu
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi
Yıldırım Fatma Vidadi qızı
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi
Məmmədov Qnyaz Vəli oğlu
95 saylı Tərtər seçki dairəsi
Əsədov Eldar Garay oğlu
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi
Məmmədov Anar İlyas oğlu
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi
Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi
Qafarova Sahibə Əli qızı
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi
Həsənov Nurlan İrfan oğlu
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi
Bayramov Kamran Fərhad oğlu
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi
Mirbəşiroğlu Elşad Mirbəşir oğlu
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi
Səfərov Nizami Abdulla oğlu
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi
Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi
Məhərrəmova Elnarə Səməndər qızı
105 saylı Tovuz seçki dairəsi
Hüseynova Məhəbbət Müsəllim qızı
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi
Tağıyev Niyazi Yusif oğlu
107 saylı Qazax seçki dairəsi
Seyidov Səməd İsmayıl oğlu
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi
Cəfərov Nizami Qulu oğlu
109 saylı Balakən seçki dairəsi
Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi
Bayramov Bəhruz Qurban oğlu
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi
Əliyeva Kamilə Əliağa qızı
112 saylı Qax seçki dairəsi
Əfəndi Mahir Qalib oğlu
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi
İskəndərov Vüqar Yapon oğlu
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi
İsmayılova Südabər Şöyüb qızı
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi
Həsənov Rahim Rafiq oğlu
116 saylı Qəbələ seçki dairəsi
Əliyev Samir Ramiq oğlu
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi
Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi
Muradov Farid Mustafa oğlu
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi
Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi
Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu
121 saylı Laçın seçki dairəsi
Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi
Məmmədov Aqil Sadiq oğlu
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi
Məmmədov Elman Camal oğlu
125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi
İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu
***
Yaxın dəqiqə və ya saatlarda hakim Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) deputatlığa namizədlərinin siyahısı rəsmən açıqlanacaq.
Artıq YAP İdarə Heyətinin bu məsələyə həsr olunmuş iclası da başa çatıb - siyahının bəzi fraqmentləri məlumdur.
"AzPolitika.info"-nun əldə etdiyi məlumata görə, köhnə komandadan xeyli adam namizədliyinin yenidən təsdiq olunmasına nail olub. Hakim partiyanın namizədlər siyahısı əhəmiyyətli dərəcədə yenilənsə də, Milli Məclisin son tərkibində yer alan deputatladan bir çoxunun da namizədliyi irəli sürülüb. Məsələn, deputatlar İqbal Məmmədov, Eldar İbrahimov, Siyavuş Novruzov, Hadı Rəcəbli və Hüseynbala Mirələmovun yenidən hakim partiyanın siyahısına düşdükləri dəqiqləşib.
“Qafqazinfo”nun əldə etdiyi məlumata görə, siyahıda bir sıra tanınmış YAP-çı deputatlar yer almayacaq. Belə ki, yüksək dövlət vəzifəsi tutan şəxslərin parlamentdə təmsil olunması məqsədəuyğun hesab edilməyib.
Adı olmayanlar
YAP-ın yeni namizəd siyahısında vitse-spiker Bahar Muradova, Arif Rəhimzadə, Ağacan Əbiyev, Rövnəq Abdullayev, Şəmsəddin Hacıyev, Cavid Qurbanov, İlham Əliyev (Ramiz Mehdiyevin kürəkəni - AzPol.), Əsabil Qasımov, Nəriman Əliyev, Sona Əliyeva, Rafiq Məmmədhəsənov, Yaqub Mahmudov, Mirzəcan Xəlilov, Mirkazım Kazımov, Sevinc Hüseynova, Mahir Abbaszadə, Tahir Süleymanovun adları yoxdur.
Adı olanlar
Vasif Talıbov, İsa Həbibbəyli, Ziyafət Əsgərov, Əli Hüseynli, Aydın Mirzəzadə, Səməd Seyidov, İqbal Məmmədov, Hadi Rəcəbli, Əhliman Əmiraslanov, Hüseynbala Mirələmov, Eldar İbrahimov, Naqif Həmzəyev, Oqtay Əsədov, Elçin Quliyev, Malik Həsənov, Cavanşir Paşazadə, Cavid Osmanov, Sahibə Qafarova, Nəsib Məhəməliyev, Nizami Cəfərov, Hikmət Məmmədov, Məlahət İbrahimqızı, Ağalar Vəliyev, Elman Nəsirov, Rəşad Mahmudov, Tahir Rzayev, Kamilə Əliyeva, Tahir Mirkişili, Kamran Bayramov, Kəmaləddin Qafarov, Bəxtiyar Sadıqov, Aqiyə Naxçıvanlı, İlham Məmmədov, İmamverdi İsmayılov, Sevinc Fətəliyeva və Siyavuş Novruzovun namizədliklərinin isə yenidən irəli sürüldüyü qeyd olunur.
Kim hansı dairədən namizəd olur?
Yeni Azərbaycan Pariyasının (YAP) kimləri hansı dairədən namizəd göstərdiyi də dəqiqləşməkdədir. Lent.az-a istinadla siyahının bir qismini təqdim edirik:
47 saylı seçki dairəsindən Aydın Mirzəzadə;
46 saylı Şirvan seçki dairəsindən Azər Quliyev;
92 Zərdab-Ucar seçki dairəsindən Urfan Əhmədov;
93 Bərdə şəhər seçki dairəsindən Yıldırım Fatma;
125 Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsindən İmamverdi İsmayılov;
41 saylı Sumqayıt I seçki dairəsindən Hicran Hüseynova;
42 saylı Sumqayıt II seçki dairəsindən Tahir Mirkişili;
34 saylı Xətai II seçki dairəsindən Mixael Zabelin;
43 saylı Sumqayıt III seçki dairəsindən Emin Hacıyev;
29 saylı Səbail seçki dairəsindən Aytən Hüseynova;
26 saylı Sabunçu I seçki dairəsindən Afaq Hacıyeva;
11 saylı Qaradağ seçki dairəsindən Aydın Hüseynov;
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsindən Siyavuş Novruzov;
91 saylı Ucar seçki dairəsi Ramil Həsən;
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi Nizami Qəribov.
***
Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) İdarə Heyətinin YAP qərargahında YAP keçirilən iclası başa çatıb. APA-nın xəbərinə görə, YAP İdarə Heyəti üzvlərinin iştirak etdiyi iclasda 2020-ci il fevralın 9-da keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkilərində YAP-ın deputatlığa namizədlərinin irəli sürülməsi məsələsi müzakirə olunub.
***
Hakim Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) İdarə Heyətinin iclası keçirilir.
"Report" xəbər verir ki, iclasda 2020-ci ilin fevralın 9-da Milli Məclisə keçiriləcək seçkilərdə YAP-ın namizədlərinin müəyyənləşdirilməsi məsələsi müzakirə olunur.
İclasdan sonra hakim partiyanın deputatlığa namizədlər siyahısı açıqlanacaq.
Şərhlər
Deyəsən keçmiş deputatları axtaracağıq.........?
Geri çəkilib, gahdan gəlib, yalnız işğalçıya toxunmayan siyasət?.
Biabırçılıq! Yenə Naqis Həmzəyev,Elman Nəsirov,Hadı Rəcəbov? Ölkədə normal mütəxəssis qıtlığıdır,yoxsa kor tutduğunu buraxmır?
Şəki 114 saylı kənd seçki dairəsindən İsgəndərov Vüqar Yapon oğlunun namizədliyi irəli sürülüb..... Ondan yaşlı olmasına baxmayaraq Yaqub Mahmudov daha yaxşı olardı ? Vüqar İsgəndərovdan xalqın elçisi olmaz...?
Namizədlər arasında,görəsən,türk olanı varmı?Özünü türk kimi qələmə verən Əbülfəz Əliyevin əli ilə hakimiyyət eşalonundan tutmuş deputatlığadək bütün yerlər kürdlərə verildi.Nə yaxşı ki Türkiyə var!Yoxsa bizi heç ölkədə yaşamağa da qoymazdılar..
Umidleri puc eden siyahi
hadi , bir qram kishiliuin varsa , dur qiraqda !!! ayibdiyeee
köhnə hamam köhnə tas
Mirələmov və Salahzadə yerlərini oğullarına verib? Hadı Rəcəbli nə üzlə yenə deputat olur?ü
Siyavuşun secicileri 5 ildir onun hesretindediler :)
Cenab Prezident, Cenab Siyvus Novruzov sizden xahis edirik ki hadi recebovu o siyxidan silin
Tam biabırcılıq yenə komediya olacaq biri az yeməyi diğərləri korrupsiyacıları,adam döyənləri hadi isə TƏQAÜDCÜLƏRƏ QƏNİM OLACAQ.
Bəs Hadı Rəcəbov bu siyahiyə hansı ağıl və düşüncə ilə salınıb? Bütün ölkənin narazı olduğu.zəhləsi getdiyi şəxsi yenidən siyahiyə salmaq nə demək olduğunu anlamaq lazımdır.ö